المپیاد دانش اموزان سما منطقه جنوب پنج شنبه 21 تی

اولین المپیاد ورزشی دانش آموزی سما پسران پهنه جنوب کشور با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی سما، در ابتدای این مراسم سیامک بهاروند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد ضمن عرض خیر مقدم به همه دانش آموزان، سرپرستان، مربیان و داوران شرکت کننده در المپیاد ، از تلاش همکاران سمایی که از ماه ها قبل در تدارک برگزاری این المپیاد ورزشی بودند تشکر و قدردانی کرد.
دکتر سلطانی صبور معاون آموزشی و پژوهشی سازمان دیگر سخنران مراسم، دیدگاه اسلام درباره ورزش را دیدگاه متعالی معرفی نمود.
وی با ذکر این سوال که ورزش وسیله است یا هدف، به جمله ای از مقام معظم رهبری که امر به ورزش را امر به معروف میدانند اشاره کرد و همچنین معروف را امر مورد پسند اسلام و دعوت به آن را هدف برشمرد که در نتیجه آن هم ورزش را هدف مقدسی برشمرد.
معاون آموزشی و پژوهشی سما وظیفه جامعه، صدا و سیما، رسانه ها و مطبوعات را فراهم آوردن بستر فرهنگی جهت تبیین این موضوع که دعوت به ورزش امری به معروف که از فروغ دین می باشد، عنوان کرد.
سلطانی صبور جمله ای از مقام معظم رهبری که "ورزش بر همگان واجب است، بر پیران واجب ، بر جوانان را نمی گویم" نشانه اهمیت آن برای جوانان دانست و تبیین این دیدگاه را امری لازم دانست و گفت:«مجموعه سما با این دیدگاه بستر ورزش و رقابت ها را جزء لاینفک این سازمان خواهد دانست و ورزش را بستر سلامتی و تزکیه فراهم خواهد کرد.»
معاون آموزشی و پژوهشی سما از همه تلاش کنندگان و مردم مهمان نواز لرستان که بستر این مسابقات را فراهم آوردند تشکر نمود..
زهرا فتح الهی مدیر تربیت بدنی سازمان سما نیز ضمن تشکر از تلاش های بی وقفه مسئولین سازمان سما و دانشگاه آزاد خرم آباد و همه دست اندر کاران رقابت ها، نتیجه این مسابقات را اعلام نمود.
لازم به ذکر است المپیاد ورزشی دانش آموزی سما پهنه جنوب کشور با معرفی برترین ها، پنج شنبه 21 تیرماه به کار خود پایان داد.
در این رقابت ها تیم فوتسال سما لرستان مقام اول، نجف آباد مقام دوم و مرکزی مقام سوم را کسب کردند.
در تنیس روی میز کرمانشاه، لرستان و مرکزی به ترتیب مقام اول، دوم و سوم را از آن خود کردند. کاپ اخلاق فوتسال نیز به تیم کرمانشاه تعلق گرفت.
کدخبر: ۹۶ تاریخ خبر: ۲۴ / تیر / ۱۳۹۷ نویسنده: دسته بندی خبر: تمامی گروه های خبری تعداد بازدید: ۱۹۳۴